Marjanovićev rekord sezone za svega 13 minuta

N1info 14.12.2017 09:55

Košarkaši Denvera naneli su sedmi uzastopni poraz Detroitu u meču u kojem je centar Pistonsa Boban Marjanović sa 14 poena postavio rekord sezone.

Nagetsi su i na gostovanju u Mičigenu igrali bez Nikole Jokića, ali su sve vreme kontrolisali dešavanja na terenu i na kraju slavili sa 103:84.

Marjanović je u igru ušao na nešto manje od tri minuta pre kraja prve četvrtine i do kraja ovog dela meča postigao je 6 poena, a košem 11 sekundi pre odlaska na odmor postao je prvi igrač Pistonsa sa dvocifrenim brojem poena - 11.

Centar Pistonsa je u tom delu meča iz igre šutirao 4/6, slobodna bacanja 3/4, a dodao je još 3 skoka i asistenciju za svega 9 minuta na terenu. Bobi je u nastavku utakmice na terenu proveo svega 4 minuta, više nije šutirao na koš rivala, a pored dvocifrenog broja poena meč je završio sa pet uhvaćenih lopti i dve asistencije.

U trećoj četvrtini razigrao se Džamal Marej koji je postigao 13 od ukupno 28 poena u ovom delu meča, a gosti iz Kolorada su se odlepili na velikih 20 poena viška - 80:60 i praktično rešili pitanje pobednika.

Pored Mareja u ekipi iz Kolorada istakli su se još Trej Lajls sa 20 poena, Vilson Čendler je dodao 18, a Mejson Plamli 10 koševa i 13 skokova.

U poraženom timu Lengston Galovej je upisao 18, Redži Džekson 12, a Andre Dramond svega 5 poena, uz 10 skokova.