Zvezdina goleada pred meč sezone

RTS 18.11.2017 23:47

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Rada sa ubedljivih 6:1 u okviru 17. kola Superlige Srbije.

Crveno beli su imali kontrolu nad utakmicom gotovo svih 90 minuta, a do ubedljive pobede predvodio ih je tandem Pešić-Boaći koji je bio zaslužan za svih šest golova domaćina.

Zvezda je mnogo bolje ušla u meč i uspela je da tu bolju igru veoma rano pretvori u gol preko Boaćija.

Možda i presudni momenat meča desio se u 18. minutu kada je sudija Piper ocenio da je Lutovac napravio prekršaj u svom šesnaestercu nad Pešićem, a uz najstrožiju kaznu, Piper je sa meča zbog prigovora udaljio Rajkovića.

Rad je teško izlazio na kraj sa Zvezdinom ofanzivom i pre tog momenta, a nakon što su brojčano bili u deficitu, igra tima sa Banjice bila je previše limitirana.

Zvezda je u nastavku u velikom broju stvarala, ali i materijalizovala šanse, pa se tako Boaći čak četiri puta upisao u stelce, a Pešić u dva navrata.

Crveno-beli su upisali svoju 15. pobedu u 17 odigranih utakmica i nalazi se na prvom mestu na tabeli Superlige Srbije, što je sedam više od "večitog" rivala Partizana, koji ima utakmicu manje.

Rad je upisao 12. poraz i nalazi sa na pretposlednjem mestu sa 11 osvojenih bodova.

Naredni meč Crvena zvezda igra u četvrtak u okviru Lige Evrope protiv Bate Borisova u gostima, što može biti meč odluke i odgovora na pitanje: "Da li će srpski tim 'prezimeti' u Evropi".

Rad u narednom kolu Superlige dočekuje Mladost 25. novembra.

U ostalim mečevima 17. kola Superlige odigranim u subotu postignuti su sledeći rezultati:

Voždovac – Bačka 2:0

Napredak – Čukarički 1:2

Vojvodina – Radnik 0:0