Prvi poraz Mančestera, trijumf Čelzija posle preokreta

Žurnal 21.10.2017 20:58

Fantastičan meč odigrali su Čelzi i Votford u prvom meču subotnjeg programa devetog kola engleske Premijer lige

Fudbaleri Čelzija pobedili su na svom terenu Votford sa 4:2 u prvoj subotnjoj utakmici devetog kola engleske Premijer lige. Utakmica na stadionu Stamford bridž donela je mnogo uzbuđenja, pet golova i čak dva preokreta.
Šampion Engleske poveo je u 12. minutu sjajnim golom Pedra sa ivice šesnaesterca na asistenciju Edena Azara.

Čelzi je samo pet minuta kasnije imao dobru priliku da udvostruči prednost, ali Sesk Fabregas u situaciji jedan na jedan nije uspeo da savladao Eurelja Gomesa.

Votford se nije predavao, da bi u sudijskoj nadoknadi vremena Abdulaj Dukure savladao golmana Čelzija.

Početkom drugog poluvremena Votford je preokrenuo rezultat, a strelac je bio Roberto Pereira u 50. minutu.

Taj gol dodatno je uzdrmao Čelzi, Votford je kontrolisao situaciju, imao je dve dobre prilike, ali Ričarlison nije uspeo da savlada Tibu Kurtou.

Plavci su uspeli da se uzdignu i u 70. minutu dođu do izjednačenja preko Mišija Batšuaija, koji je dobro reagovao na centaršut Pedra s desnog boka, da bi u 87. Sesar Aspilikueta doneo preokret gotovo posle iste akcije kao kod izjednačujućeg pogotka.

Konačan rezultat postavio je Bacuai u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

NJukasl je pobedio Fenjeraša Kristal Palas golom Merina u 86. minutu. Za domaće Svrake od 79. minuta igrao je Aleksandar Mitrović, za goste je ceo meč odigrao Luka Milivojević.

Mančester Junajted pretrpeo je prvi poraz, i to od novajlije Hadersfilda, Nemanja Matić odigrao je ceo meč za Crvene đavole.

Vodeći Mančester Siti je sa 3:0 savladao Barnli, bravu je "otključao" Aguero u 30. minutu sa bele tačke.

Semafor 9. kola Premijer lige:

Petak:

Vest Hem – Brajton 0:3 (Marej 10, 75. jedanaesterac, Iskerdo 45+2)

Subota:

Čelzi – Votford 4:2 (Pedro 12, Bacuai 71, 90+5, Aspilikueta 87 - Dukure 45+2, Pereira 50)

Hadersfild – Mančester Junajted 2:1 (Muj 28, Depotr 33 - Rašford 78)

Mančester Siti – Barnli 3:0 (Aguero 30. jedanaesterac, Otamendi 73, Sane 75)

NJukasl – Kristal Palas 1:0 (Merino 86)

Stouk – Bornmut 1:2 (Diuf 63 - Surman 16, Stanislas 18. jedanaesterac)

Svonsi – Lester 1:2 (Mason 56 - Fernandez 25. autogol, Okazaki 49)

Sautempton – VBA 1:0 (Bufal 85)