Partizanova osveta Panterima: Crno-beli posle drame savladali FMP

Kurir 07.10.2017 22:18

Košarkaši Partizana kao domaćini u dvorani "Aleksandar Nikolić" savladali su FMP 87:84 (28:20, 17:23, 22:17, 20:24) u utakmici trećeg kola ABA lige.

Tim Miroslava Mute Nikolića zabeležio je prvu pobedu u sezoni, posle poraza od MZT-a u Skoplju i Mornara u Baru.

"Panteri" sada imaju isti učinak kao crno-beli - jednu pobedu i dva poraza.

Partizan je posle vođstva gostiju od 2:0 vodio sve vreme, ali kao i u prethodna dva meča ove sezone, i ovaj put je završnica bila dramatična.

Ipak, crno-beli su, u prvoj utakmici pred svojim navijačima, uspeli da odbrane prednost i na kraju slave.

Partizan je već u sedmom minutu imao "plus 14" (24:10) najviše zahvaljujući Marinkoviću, koji je do tada ubacio 11 poena.

Međutim, "panteri" su prišli na samo dva poena u 14. minutu - 28:30, a u 19. posle trojke Čovića i na samo poen - 39:40.

Od tada, pa do kraja igralo se po sistemu Partizan napravi razliku, čak i dvocifrenu, FMP je istopi. I tako u krug. Međutim, crno-beli su odbili svaki napad gostiju, ne dozvolivši im da dođu ni do izjednačenja, a kamoli vođstva, iako su "panteri" imali prilike za to.

I dok je Čović sve vreme diktirao ritam igre "pantera", kod crno-belih  se u finišu prvog poluvremena razgoropadio Patrik Miler i bio najbolji igrač domaćina do kraja.

Miler je meč završio sa 20 poena, Vanja Marinković sa 15, Najdžel Vilijams-Gos sa 13, Marko Čakarević sa 12... Gos je imao i čak devet asistencija.

Filip Čović je bio najefikasniji na utakmici sa 24 poena, a najveću pomoć imao je u Nenadiću sa 15 poena i Odžu sa 12 poena i deset skokova.

Partizan u utorak startuje u Evrokupu gostovanjem Albi u Berlinu, a u subotu ide u Zadar. FMP u četvrtom kolu ide u Bar.