Jači i od povrede: Viktor Nemeš je šampion sveta

Politika 21.08.2017 21:54

Reprezentativac Srbije u rvanju Viktor Nemeš osvojio je danas zlatnu medalju u kategoriji do 75 kilograma grčko-rimskim stilom na Svetskom prvenstvu u Parizu.

Reprezentativac Srbije u rvanju Viktor Nemeš osvojio je danas zlatnu medalju u kategoriji do 75 kilograma grčko-rimskim stilom na Svetskom prvenstvu u Parizu, pošto je u finalu pobedio Rusa Aleksandra Čekirkina.

Nemeš je u finalnoj borbi savladao Rusa sa 4:1, iako je od sredine prvog perioda dobio udarac u glavu i ranu koja mu je krvarila.

Nemeš je u prvom kolu savladao Iranca Saida Morada Abdvalija sa 2:1, da bi potom u osmini finala sa 3:1 bio bolji od Kazahstanca Maksata Jerežepova, a u četvrtfinalu je pobedio Jermena Karapeta Čalhana sa 2:1.

Srpski rvač je u polufinalu ubedljivim rezultatom 7:0 pobedio Belorusa Kazbeka Kiolu.

Ovo je Nemešu drugo odličje na velikim takmičenjima, prošle godine osvojio je srebrnu medalju na evropskom šampionatu.

Udovičić čestitao rvaču Viktoru Nemešu zlato na SP

Ministar omladine i sporta Vanje Udovičića čestitao je rvaču Viktoru Nemešu osvajanje zlatne medalje u grčko-rimskom stilu na Svetskom prvenstvu u Parizu.

„Sjajan niz srpske dominacije na svetskoj rvačkoj sceni se nastavlka! Srbija je danas dobila novog svetskog šampiona u rvanju Viktora Nemeša! Čestitam Viktoru, njegovom stručnom štabu i Rvačkom savezu Srbije! Hvala što se još jednom srpska zastava viorila na svetskom postolju na ponos svih nas! Svaka čast!”, navodi se u čestitki Udovičića.