Neuništiva Venus u novom finalu Vimbldona

N1info 14.07.2017 08:04

Američka teniserka Venus Vilijams se plasirala u finale Vimbldona, pošto je u polufinalu nadigrala Britanku Johanu Kontu.

Venus Vilijams je slavila posle bolje igre u dva seta rezultatom 6:4, 6:2, za 75 minuta borbe na Centralnom terenu u Old Ingland klabu.

Njena protivnica za trofej Vimbldona će biti Špankinja Garbinje Muguruza, koja je prethodno savladala Magdalenu Ribarikovu.

37-godišnja Vilijamsova, trenutno 11. na svetu, je do osvajanja prvog seta došla posle 40 minuta igre, kada je ljubimici domaće publike oduzela servis u desetom gemu za 6:4. Konta je pre toga imala dve brejk lopte, ali nije uspela da ih realizuje.

U drugom setu se izjednačena borba vodila do četvrtog gema, kada je Venus iskoristila treću brejk loptu za 3:1, da bi zatim protivnicu brejknula i za 6:2, posle maratonskog gema, kojim je duel završen.

Venus je postala sa 37 godina najstarija igračica u finalu još od 1994. godine, kada je to bila Martina  Navratilova, koja je tada izgubila od Končite Martinez. Špankinja je sada trener Garbinje Muguruze protivnice Vilijams u finalu.

Venus Vilijams je obezbedila učešće u svom devetom finalu Vimbldona. Pet puta ga je osvajala (2000, 2001, 2005, 2007, 2008), dok je tri puta izgubila (2002, 2003, 2009).