Čiliću prvo polufinale, kraj sna za umornog Milera

N1info 12.07.2017 19:32

Hrvat Marin Čilić plasirao se u polufinale Vimbldona posle velike borbe i preokreta protiv Luksemburžanina Žila Milera 3:2.

Čilić je za više od tri i po sata igre slavio po setovima 3:6, 7:6(6), 7:5, 5:7, 6:1. Hrvatu je to prvo polufinale Gren slema u Londonu u karijeri. U prethodne tri godine on je takmičenje završavao u četvrtfinalu.

Iako su mnogi očekivali da Čilič neće imati velikih problema sa Milerom, koji je u prethodnom kolu igrao izuzetno naporan meč u pet setova protiv Rafaela Nadala, teniser iz Luksemburga je pokazao da je zasluženo među osam najboljih tenisera na Vimbldonu.

Već na startu je uzeo set Čiliću, što je prvi izgubljeni set na turniru za Hrvata. U nasavku je Marin zaigrao bolje, preokrenuo rezultat, ali se Miler nije predavao i posle velike borbe uveo meč u odlučujući set.

Međutim, tada je do izražaja došao taj isrpljujući meč protiv Nadala, i svežina Čilića. Luksemburžanin nije imao snage za još jedan neizvesan set, grešio je na servis gemovima i Hrvat je uz dva brejka rutinski rešio meč.

Protivnik najboljem hrvatskom teniseru za finale biće Amerikanac Sem Kveri, koji je bio bolji od sada već bivšeg šampiona Vimbldona Endija Marija.

Tok meča...

Očekivano, i jedan i drugi teniser sigurnim servisima osvajali su gemove, i na startu meča nije bilo brejk lopte.

Do prvog brejka dolazi Miler, u sedmom gemu, iskoristivši prvu brejk loptu. U narednom gemu Luksemburžanin je kompletirao brejk i došao na gem od pevog seta - 5:3.

Čilić je servirao za ostanak u setu, međutim Miler je došao do još jednog brejka i poveo u setovima.

Sa sjajnim servis gemovima Čilić i Miler su nastavili i u trećem setu, i šansi za brejk loptu nije bilo u uvodnih nekoliko gemova - 4:4.

Uz 23 as u dosadašnjem delu meča, Čilić dolazi do prednosti 6:5, i prebacuje pritisak na Milera koji servira za taj brejk.

Posle nekoliko grešaka u nizu, Hrvat dolazi do tri brejk lopte. Čilić je iskoristio treću, Miler je servis volej poslao u mrežu, i omogućio hrvatskom teniseru da preokrene - 7:5

U istom ritmu nastavljeno je i u četvrtom setu, posle sedam gemova Čilić vodi 4:3. Posle još dva sigurna servis gema, Miler servira za opstanak u meču.

Posle rutinskog servis gema Luksemburžanin uzima brejk, koji je kompletirao, za 2:2 u setovima.

Čilić je na startu odlučujućeg seta igrao znatno bolje, Miler je bio vidno umoran, što je Hrvat iskoristio, uzeo dva brejka i dolazi do ubedljivih 6:1.