Zvezda 'melje', Mitrović i Simanić bez promašaja

N1info 29.05.2017 09:34

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Vršac 80:55, u meču 12 kola Superlige Srbije, i na taj način ostala na prvoj poziciji pred nastavak takmičenja.

Najefikasniji u Zvezdi bili su kapiten Luka Mitrović sa 11 poena (1/1 za dva, 3/3 za tri), i Ognjen Dobrić i Marko Gudurić sa po 10.

Sjajan učinak zabeležio je i mladi Boriša Simanić koji je za 10 minuta u igir ubacio 9 poena, bez promašaja (3/3 za dva i 1/1 za tri).

U ekipi Vršca najbolji pojedinac bio je Stefan Fundić sa 18 poena.

Domaća ekipa je silovito ušla. Crveno-beli su poveli 9:4, a onda napravili seriju 11:0 koja je označila i prvu dvocifrenu prednost. Posle deset minuta Zvezda je vodila 19:5, i pobednik je već tada bio poznat.

Razlika je dodatno rasla i u drugoj deonici, a na kraju poluvremena rezultat je bio 41:18.

U nastavku je trener Dejan Radonjić podjednako rotirao sve igrače, pa se kod aktuelnog šampiona u strelce nije upisao samo Petar Rakićević.

U trećoj četvrtini Zvezda je stigla i do maksimalnih 30 poena prednosti u odnosu na Vršac, posle čega je do kraja meča tu prednost održavala.

Vrščani su na kraju uspeli da smanje na 25 razlike i koliko-toliko uspeli da izbegnu katastrofu.

Crveno-beli posle 12 kola imaju skor 11-1 i nalaze se na prvoj poziciji na tabeli dok je Vršac na pretposlednjem mestu sa dve pobede i deset poraza.

U preostala dva kola srpski šampion dočekuje Borac i gostuje Dinamiku, dok Vršac igra kod kuće sa Dinamikom a zatim gostuje Spartaku u Subotici.