JJ po svom receptu – povela, pa izgubila

N1info 18.05.2017 01:18

Najbolja srpska teniserka Jelena Janković završila je učešće na turniru u Rimu u drugom kolu, porazom od Nemice Julije Gerges u tri seta.

Jankovićeva je poražena sa 2:6, 7:6 (7:2), 6:1, posle dva sata i 19 minuta igre.

U narednom kolu, Gergesova će se sastati sa boljom iz duela između Špankinje Garbinje Muguruse i Jelene Ostapenko iz Letonije.

Jankovićeva je u duelu sa Gergesovom kao mnogo puta tokom karijere igrala odlično, da bi potom potpuno pala. Srpska teniserka se držala u meču do kraja drugog seta, koji je izgubila u taj-brejku, da bi joj se igra potom potpuno raspala.

Na samom početku meča, Jelena je odbranila brejk loptu svoje rivalke, koja je odmah potom izjednačila na 1:1. U naredna dva gema su usledili brejkovi, da bi srpska teniserka osvojila pet gemova zaredom praktično bez većih problema i osvojila prvi set.

U drugom setu nije viđen nijedan brejk, iako je Gergesova imala tri šanse da oduzme servis Jankovićevoj, koja je imala jednu brejk priliku. Tako je set rešen u taj-brejku u kojem je nemačka teniserka bila nadmoćna i osvojila ga je sa 7:2.

Odlučujući servis je doneo najmanje uzbuđenja, pošto je Gergesova bez problema povela sa 3:0, pre nego što joj je JJ prekinula niz. Od tada nemačka teniserka je nastavila tamo gde je stala na kraju trećeg gema i rutinski privela meč kraju.

Turnir u Rimu igra se za nagradni fond od 3.076.495 dolara.