Vavrinka i Federer u četvrtfinalu, kraj za Kerber

RTV 22.01.2017 14:58

Švajcarski teniser Sten Vavrinka plasirao se danas u četvrtfinale Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu pošto je pobedio 89. igrača sveta Italijana Andreasa Sepija posle tri seta, 7:6, 7:6, 7:6.

Sva tri seta rešena su u taj-brejku, a obojica su tokom meča napravili po dva brejka, u prvom i trećem setu.

Četvrti teniser sveta Vavrinka je taj-brejk prvog seta dobio sa 7:2, dok je u drugom i trećem setu bilo po 7:4.

Vavrinka će u četvrtinalu igrati protiv 12. tenisera sveta, Francuza Žoa Vilfreda Conge, koji je pobedio 51. na ATP listi Britanca Danijela Evansa sa 6:7, 6:2, 6:4, 6:4.

Sedma teniserka sveta Španjolka Garbinje Mugurusa pobedila je posle 65 minuta Soranu Kirsteu iz Rumunije sa 6:2, 6:3. Mugurusa, koja je plasmanom u četvrtfinale ostvarila svoj najbolji rezultat na Australijan openu, igraće protiv bolje iz duela branioca titule Andželik Kerber iz Nemačke i Amerikanke Koko Vandevej. Taj meč je na programu kasnije danas.

Amerikanka Venus Vilijams plasirala se u četvrtfinale, drugi put u poslednje tri godine, pošto je pobedila Monu Bartel iz Nemačke sa 6:3, 7:5. Venus Vilijams, koja je u finalu Australijan opena 2003. godine izgubila od mlađe sestre Serene, igraće u četvrtfinalu protiv Ruskinje Anastasije Pavljučenkove, koja je danas pobedila sunarodnicu Svetlanu Kuznjecovu sa 6:3, 6:3.

Nemački teniser Miša Zverev pobedio je ranije danas prvog igrača sveta Britanca Endija Marija sa 7:5, 5:7, 6:2, 6:4.

Zverev (29), čiji je mlađi brat Aleksandar Zverev (19) juče izgubio od Španca Rafaela Nadala u pet setova, igraće u četvrtfinalu protiv pobednika duela četvorostrukog osvajača Australijan opena, Švajcarca Rodžera Federera, i Keija Nišikorija iz Japana.

Federer u četvrtfinalu Australijan opena

Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se danas u četvrtfinale Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu, pošto je pobedio petog tenisera sveta Keija Nišikorija iz Japana posle pet setova, 6:7, 6:4, 6:1, 4:6, 6:3.

Četvorostruki osvajač Australijan opena pobedio je za tri sata i 24 minuta i 13. put u poslednjih 14 godina se plasirao u četvrtfinale tog turnira.

Nišikori je poveo u prvom setu sa 5:1, ali je Federer uspeo da preokrene na 6:5. Nišikori je posle toga osvojio gem na svoj servis, a zatim je dobio taj-brejk sa 7:4. Federer je uzvratio, u naredna dva seta četiri puta je oduzeo servis Nišikoriju i preokrenuo je na 2:1.

Japanski teniser je u petom gemu četvrtog seta oduzeo servis Federeru što mu je bilo dovoljno da izjednači na 2:2.

Federer, 17. na ATP listi, bez većih problema osvojio je peti set, napravio je brejk u drugom gemu, dok je poslednji deveti gem osvojio bez izgubljenog poena i pobedio.

Nišikori je kod rezultata 0:3 u petom setu tražio pomoć fizioterapeuta zbog problema sa leđima.

Osvajač 17 grend slem titula igraće u četvrtfinalu protiv 50. tenisera sveta Miše Zvereva, koji je danas posle četiri seta pobedio prvog na ATP listi, Britanca Endija Marija.

Vandevej izbacila Kerber sa Australijan opena

Nemačka teniserka Andželik Kerber neće odbraniti titulu na Otvorenom prvenstvu Australije u Melburnu, pošto je danas u osmini finala izgubila od 35. teniserke sveta Amerikanke Koko Vandevej posle dva seta, 2:6, 3:6.

Prva teniserka sveta izgubila je za 68 minuta. Vandevej je u prvom setu dva puta oduzela servis protivnici i bez većih problema povela u meču. Kerber je dobro počela drugi set, povela je sa 3:1, ali je Vandevej osvojila pet uzastopnih gemova i pobedila.

Vandevej će u četvrtfinalu igrati protiv španske teniserke Garbinje Muguruse, koja je sa 6:2, 6:3 pobedila Soranu Kirsteu iz Rumunije.

Vandevej do sada nikada nije prošla treće kolo prvog grend slem turnira u sezoni, a prošle godine izgubila je u prvom kolu.