Zvezda ne staje: Srušen Makabi u Tel Avivu

Mondo 19.01.2017 22:39

Crveno-beli produžili niz sjajnih rezultata još jednom pobedom nad "Ponosom Izraela". I to na njegovom terenu!

Niz crveno-belih podviga traje!

Crvena zvezda mts ostvarila je i petu uzastopnu pobedu u Evroligi, a šestu u poslednjih sedam kola!

Na terenu gde dosad nije slavila, na parketu šestostrukog prvaka Evrope, ekipa Dejana Radonjića napravila je još jedan ogroman uspeh i još jedan veliki korak u trci za plasman u plej-of.

MAKABI - ZVEZDA 67:71 (17:16, 17:17, 20:15, 13:23)

Predsednik Makabija Šimon Mizrahi nervozno je šetao kraj terena i gubio živce dok se bližila završnica. I on i 11.060 posetilaca Menora Mivtačim arene odgledali su egal meč, kojim su Beograđani preuzimali kontrolu dok se bližio kraju.

Iako je domaćin imao raspucanog Endrjua Gaudloka (19 poena, 4/7 za tri) kao predvodnika i iako je pet minuta pre kraja vodio šest poena prednosti (65:59), igrači Zvezde su ostajali mirni i u poslednjih deset minuta ubacili velika 23 poena!

Odlučujuću, završnu deonicu Radonjićev tim otvorio je pogodivši četiri trojke (Gudurić, Lazić i dve Simonović), a potom je hicem meč vinera Stefana Jovića (14 poena, 7 asistencija) sa distance krenuo i u odlučujuću seriju!

Kolton Ajverson doneo je četiri minuta pre kraja vođstvo Makabiju 67:62 i to je bio poslednji poen ekipe Ajnarsa Bagackisa na ovoj utakmici! Zvezdin plejmejker potom je pokretao ofanzive, pa iznova i iznova igrao "dva na dva" sa Ognjenom Kuzmićem, koji je na početku poslednjeg minuta prikucao pobedu crveno-belih, 67:70!

Na drugoj strani terena, čvrsta odbrana Zvezde na čelu sa ponovo sjajnim Brankom Lazićem uveliko je izbacila domaćina iz ritma.

Makabi je posle tajm-auta krenuo u napad za izjednačenje, ali ga je završio konfuzno (promašajem Sonija Vimsa), kao što ni u poslednjem posedu srpskog tima nije znao kako da reaguje, već je nepomično gledao kako Kuzmić odnosi još dva ofanzivna skoka i pogođenim bacanjem stavlja tačku na utakmicu.

Prvi čovek Makabija Mizrahi uveliko je u tim trenucima bio van gledališta, a malobrojni navijači Zvezde slavili su sa svojim ljubimcima još jednu veliku pobedu!

Crveno-beli su ovim trijumfom popravili evroligaški skor na sjajnih 10-8, a iz Izraela odlaze u Laktaše, na gostovanje Igokei (subota, 17, TV Arena sport). Zatim će u utorak igrati protiv Baskonije u Vitoriji, a naredni meč u Beogradu, za nedelju dana, odigraće protiv Panatinaikosa, u dvorani "Aleksandar Nikolić".

Sa druge strane, zvižduci navijača Makabija upućeni domaćim igračima najbolje su oslikali u kakvom je stanju galantno selektovani "Ponos Izraela" posle ovog poraza, sedmog u poslednjih osam kola.

Bivši igrači Zvezde Maik Cirbes (van rotacije) i Kvinsi Miler (na klupi) nisu učestvovali zbog povreda u još jednom porazu svog tima od crveno-belih.

MAKABI: Gaudlok 19 (4/7 za tri), Rad 11, Sili, Smit 2, Mekel 3, Pnini, Ohajon 7, Vims 12, Landsberg, Aleksander, Ajverson 13

ZVEZDA: Volters 4, Tompson 19, Dangubić 3, Mitrović 7 (4 sk), Lazić 8 (2/3 za tri), Dobrić, Simonović 6, Dženkins 4 (0/5 za tri), Gudurić 3, Jović 14 (2/4 za tri, 7 as), Kuzmić 8 (9 sk), Bjelica 4.