Imao je Janko Tipsarević odličnu priliku da savlada 21. tenisera sveta Ivu Karlović (Hrvatska) u osmini finala turnira u Tokiju, ali je posle skoro dva časa igre i dva odigrana taj-brejka izgubio - 7:6 (11:9), 7:6 (7:5).

Pokazao je srpski igrač još jednom da je na pravom putu da se vrati na staze stare igre, dobro je servirao, ritern ga je odlično služio, ali je u završnicama odlučujućih gemova grešio.

U taj-brejku prvog seta koji je bio maratonski je imao dve set lopte koje nažalost nije iskoristio. Za razliku od prvog u kojem nije bilo prilika za brejk, u drugom je Karlović prvi oduzeo servis Tipsareviću i poveo sa 3:1. Janko se nije predao, ubrzo je uzvratio na isti način i izjednačio, pa je ponovo taj-brejk morao sve da rešava.

Hrvatski igrač je bolje krenuo, poveo sa 5:3, Janko je uspeo da se vrati i da izjednači, ali je onda napravio dve greške. Na meč lopti je forhend završio u mreži, a Tipsarević je kleknuo na kolena i uhvatio se za glavu svestan propuštene šanse...