Zvezda savladala Cedevitu

Kurir 11.02.2016 22:34

Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su četvrti trijumf u Top 16 fazi Evrolige, pošto su u sedmom kolu pred svojim navijačima savladali ekipu Cedevite iz Zagreba rezultatom 94:74 (26:12, 17:20, 19:24, 32:18).

Crveno-beli su u Pioniru imali podršku najboljeg tenisera sveta Novaka Đokovića, koji je pozdravljen ovacijama od strane Delija.

Zvezda je ovim trijumfom napravila značajan korak ka Top 8 fazi Evrolige.

Najzaslužniji za izuzetno važan trijumf crveno-belih bio je fantastični Kvinsi Miler, koji je meč završio sa 22 postignuta poena. Dvocifren učinak imali su Vasilije Micić 14 poena, Marko Gudurić 13 i Maik Cirbes 10 poena.

U poraženom timu istakli su se Džejkob Pulen sa 20 i Miro Bilan sa 17 postignutih poena.

Crveno-beli su silovito krenuli, predvodjeni Kvinsijem Milerom, koji je prvo postigao koš uz faul, a onda i "trojku". Ceo tim je igrao sjajno i stekao dvocifrenu prednost, koja je u jednom trenutku iznosila i 17 poena – 26:9. Džejkob Pulen je u samoj završnici meča postigao "trojku" za Cedevitu, tako da je Zvezda posle prve četvrtine vodila 26:12. Plejmejker crveno-belih Stefan Jović izašao je iz igre već posle četiri minuta zbog povrede i nije se vraćao u igru. Zagrebačka ekipa je od druge četvrtine zaigrala mnogo bolju odbranu i predvodjena Pulenom i Vajtom uspela je da pridje na 10 poena zaostatka, ali je Zvezda uspevala da odbije napade pomoću Vladimira Štimca, Marka Simonovića, ali i Vasilija Micića, koji je odigrao svoju možda najbolju partiju od dolaska u Zvezdu. Zvezda je na poluvreme otišla sa 10 poena prednosti, 43:32, ali je Cedevita u trećoj četvrtini potpuno usporila i umrtvila igru i strpljivom igrom i zonskom odbranom uspela da smanji razliku, tako da je u poslednju četvrtinu ušla sa šest poena zaostatka 52:46. Zvezdu je krajem treće i početkom poslednje četvrtine vodio Kvinsi Miler, ali je u poslednjoj deonici Marko Gudurić serijom "trojki" vratio osetniju prednost, posle čega mu se priključio i Branko Lazić, tako da su crveno-beli na kraju zabeležili ubedljivu pobedu.

Zvezda sada ima četiri pobede i tri poraza, a Cedevita je posle trećeg uzastopnog poraza pretposlednja sa dve pobede i pet poraza.
U osmom kolu 26. februara Zvezda će igrati na svom terenu protiv Efesa, a Cedevita dan ranije na gostovanju protiv Lokomotive Kubanj.