Partizan se osvetio Krki

Espreso.rs 17.01.2016 12:44

Košarkaši Partizana došli su do veoma važne pobede i to na gostovanju Krki 75:70 u Novom Mestu kojom su se osvetili za poraz u Pioniru na početku sezone.

U duelu sa jednim od direktnih konkurenata u borbi za opstanak u ABA ligi, crno-beli su uspeli da još jednom nakon neizvesne završnice izbore novi trijumf, a presudila je trojka Čedomira Vitkovca minut i po pre kraja utakmice.

Vidljivo je da je srpski tim dolaskom Aleksandra Džikića na mesto trenera počeo da dobija mečeve u neizvesnim završnicama, što se nije događalo često ove sezone.

Mnogo preokreta je viđeno u ovom susretu. Partizan je na poluvremenu imao prednost i od 9 poena, ali su domaćini uspeli da preokrenu u jednom trenutku i oni dođu do značajnijeg vođstva, međutim, Aleksandar Cvetković je vratio goste u život svojim poenima u trećoj četvrtini.

Upravo je plejmejker crno-belih bio najbolji pojedinac susreta sa 21 poenom i 7 asistencija, a odličnu podršku je imao u Kevinu Džounsu koji je dodao 19 poena, kao i Džejmsu Vilsonu, takođe dvocifrenom sa 14 poena na ovom meču.

Nikako ne smemo izostaviti i da je za njih debitovao na ovom meču Derel Vilijams koji je prošle nedelje stigao iz belgijskog Pepinstera i sasvim solidno se predstavio na svom prvom meču u dresu vicešampiona Srbije sa 4 poena i isto toliko skokova.