Zvezda bolja od Olimpije, drži korak za Cedevitom

Politika 12.01.2016 10:11

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su danas u gostima Olimpiju sa 77:69 (16:23, 24:13, 24:15. 13:18) u 19. kolu Jadranske lige i tako zadržali priključak za vodećim ekipama.

Košarkaši Crvene zvezde prekinuli su niz od tri poraza, savladali su Olimpiju u Ljubljani i tako domaćinu pokvarili proslavu 70 godina postojanja. Međutim, daleko su od forme i igre koju priželjkuje trener Dejan Radonjić, malo je nedostajalo da i Olimpija uradi ono što je pošlo za rukom Efesu i Cedeviti u duelima sa „crveno-belima“. Imali su Beograđani veliku prednost sedam minuta pre kraja, vodili 16 razlike, ali su dozvolili Ljubljančanima da naprave seriju 12:0 i dođu na prag iznenađenja. Imali su domaći košarkaši i loptu u posedu dva minuta pre kraja, ali nisu poentirali, a najbolji igrač utakmice Miler pogodio je „trojku“ na isteku napada i sprečio još jedan debakl svog tima.

Daleko su slavni dani Olimpije, ali većim delom utakmice Ljubljančani su zadavali velike probleme šampionu ABA lige i evroligašu. Jedini bljesak „crveno-belih“ bio je pred kraj treće i početkom poslednje deonice.

Oscilacije, nervozu koja se odrazila na procente šuta, manjak energije i lošu organizaciju igre, precrtali su sa pet „trojki“ za dva minuta, a do tada su ubacili samo dve. Opet je prednjačio Gudurić, a Miler i Cirbes su u nastavku popeli razliku do 71:55. A, onda, „već viđeno“ više puta ove sezone. Bez organizacije u napadu ređala se greška za greškom i pad u odbrani koji su Olimpiji otvorili vrata preokreta.

Mnogo je šupljina u igri šampiona. Napadački, bekovska linija je potpuno podbacila. Prvi plejmejker Jović je u očiglednoj krizi, a njegova zamena Micić mnogo „davi“ loptu, ruši ritam i tera centre na veliku potrošnju snage i nerava. Lazić, Dangubić i Simonović nemaju inicijativu i samopouzdanje, a Kinziju je potrebno vreme da zasluži poverenje tima i izbori se za važnu ulogu. Jedini koji je u stanju da „izmisli“ koš i u takvoj igri je Miler, kom je nedostajao jedan skok za „dabl-dabl“. Uz solidnu rolu Cirbesa, to je bilo dovoljno za pobedu koja je pre svega važna na psihološkom planu posle serije poraza i pred gostovanje Panatinaikosu

Arena „Stožice“. Gledalaca: 4.500. Sudije: Dožaj, Herceg i Hordov (Hrvatska).

OLIMPIJA: Rajt 8, Robinson 2, Hrovat 7 (jedna „trojka“), Mesiček 4 (1), Nikolić 7 (1), Vučetić 5, Lapornik 2, Lešić 16, Zagorac 11 (3), Mahkovic 2, Zakis 5 (1). Nije igrao Rupnik.

CRVENA ZVEZDA: Kinzi 9 (1), Dangubić 2, Lazić 1, Micić 5 (1), Simonović (5 (1), Gudurić 7 (1), Jović 4, Miler 25 (4), Cirbes 15, Štimac 4. Nisu igrali Rebić i Tejić.