ABA: Partizan ponovo izgubio u neizvesnoj završnici

Novosti 23.12.2015 19:32

Crno-beli doživeli novi poraz. Izgubili su u Skoplju sa 82:78. Presudili su Uroš Luković i Đorđe Drenovac, dok je Džamar Vilson imao previše promašaja u završnici

Partizan je doživeo i deseti poraz u ABA ligi i to novi u neizvesnoj završnici. Crno-beli su u Skoplju izgubili od MZT-a sa 82:78. Meč je rešen u poslednjih 90 sekundi kada je srpski tim imao previše promašaja.

Partizan je dobro započeo utakmicu, brzo je došao do pet poena prednosti (9:4), ali nije uspeo da ih zadrži. Od sredine prve deonice i vođstva (11:8), pa do kraja prvih deset minuta su postigli osam, a primili čak 21 poen, pa je MZT stigao do prve osetne prednosti (27:19).

Dobru igru iz prve su preneli u drugu deonicu, pa su posle 13 minuta stekli prvu dvocifrenu prednost (33:23). Međutim, ekipa Petra Božića se nije predavala, zaigrala je mnogo ozbiljnije i serijom 15:5 vratila prednost (38:37) na nešto više od minut pre kraja druge deonice. Ljubičić je zatim pogodio jedno bacanje, Stojanovski trojku, a Cvetković je pogotkom postavio konačan rezultat prvog poluvremena, odnosno poen zaostatka (41:40).

Bolje je MZT započeo drugo poluvreme, srpski tim je mnogo promašivao, a domaćini su to kaznili i vratili dvocifrenu prednost (53:42). Ali, tada su gosti zaigrali mnogo bolje, a Vrabac i Cvetković su sa dve uzastopne trojke u potpunosti vratili svoj tim u igru, a Džons je polaganjem vratio neizvesnost (57:56) na nešto više od minut pre kraja deonice.

Međutim, od tog momenta, pa do kraja treće četvrtine Partizan nije uspeo da postigne koš (Vrabac i Murić su promašili četiri slobodna bacanja), a posle promašaja Džonsa je “sevnula” kontra a Luković je laganim polaganjem vratio nešto veću prednost svojoj ekipi (62:56).

Anđušić je trojkom sa osam metara vratio nadu Partizanu, Ljubičić je ubrzo uzvratio na drugoj strani, a onda je krenula “paljba” crno-belih. Sa dve uzastopne trojke, prvo Milutinović, a zatim i Vilson, Partizan je stigao do vođstva (69:66) na pet minuta do kraja utakmice.

Drenovac je bio polovičan sa linije penala, Vilson nije pogodio posle prodora, a Ljubičić je solo prodorom doneo izjednačenje domaćinima (69:69) na tačno četiri minuta do kraja.

Oba tima su promašivala, a Stojanovski je preko dvojice igrača na nešto više od minut do kraja pogodio trojku i doneo tri poena prednosti svom timu (74:71). Marko Luković je udario “rampu” Džonsu koji ga je odmah faulirao kako bi sprečio kontru. Međutim, to nije donelo rezultat, jer je Marko pogodio oba bacanja i naterao Božića da traži tajm-aut na 79 sekundi do kraja.

Vilson je preuzeo odgovornost i tri puta promašio. Dva puta u reketu i jednom za tri poena. Lopta je došla do košarkaša MZT-a, a Uroš Luković je sa penala doneo veliku prednost (78:71). Gosti se nisu predavali, odlučili su da igraju penal završnicu, a Milutinović je trojkom na osam sekundi pre kraja vratio rezultatsku neizvesnost (80:78) i naterao domaćine da traže tajm-aut.

Domaći tim je, uz dosta muke, uspeo da izvede loptu iz auta, a Džons je faulirao Uroša Lukovića i otišao na klupu, jer mu je to bila peta lična greška. Uroš je ostao hladne glave, pogodio oba penala, a Vilson je promašio trojku (82:78).

Što se košgeterskih učinaka tiče u domaćem timu su najefikasniji bili Uroš Luković sa 20 i Đorđe Drenovac sa 17 poena. U srspkoj ekipi je Džamar Vilson dao 21, a Kevin Džons 11.