Bogdan doneo pobedu Feneru

Blic 17.12.2015 21:19

Košarkaši Fenerbahčea savladali su Himki sa 70:68 u poslednjem kolu Evrolige, u meču koji nije imao rezultatski značaj, pošto su obe ekipe obezbedile prolaz u Top 16 fazu.

Utakmica koja nije imala preveliki rezultatski značaj, odigrana je u Rusiji a prvo pluvreme završeno je nerešenim rezultatom. Obe ekipe su se smenjivale u vođstvu, a koncentrisanija u završnici bila je ekipa koju sa klupe predvodi naš Željko Obradović.

Iako nije bilo pritiska sa rezultatske strane, ušlo se u neizvesnu završnicu.

Na pet sekundi do kraja pri rezultatu 68:68 na liniju za slobodna bacanja stao je Ekpe Judo. Promašio je oba, ali se naš reprezentativac Bogdan Bogdanović izmigoljio pod košem i uspeo da ubaci loptu za pobedu Fenera.

Najefikasniji u gostujućoj ekipi bili su Jan Veseli sa 19, odnosno Bobi Dikson sa 16 ubačenih poena. Bogdan Bogdanoić dodao je, za 31 minut koliko je proveo u igrim 13 uz pet skokova i isto toliko asistencija, a Nikola Kalinić dva, s tim da je on na terenu proveo 19 minuta, i upisao još tri asistencije i jedan skok.

U redovima domaćina izdvojili su se Tajris Rajs koji je ubacio 19 i Aleksej Šved sa 16 poena.