ABA: Jović se trgao, Zvezda pobedila

Mondo 23.11.2015 23:06

Plejmejker crveno-belih izgubio osam lopti, pa se u finišu vratio u igru i povukao tim ka trijumfu na neprijatnom gostovanju u Nikšiću - 70:62. Lazić se vratio na parket.

Igra za brigu i zaborav, bodovi za mir.

Na početku nedelje u kojoj će ugostiti šampiona Evrope - Real Madrid, Crvena zvezda Telekom odigrala je u Nikšiću utakmicu koju će pamtiti samo po trijumfu.

SUTJESKA - ZVEZDA 62:70 (17:16, 15:20, 15:13, 15:21)

"Fenjeraš" ABA lige namučio je sastav Dejana Radonjića, odigrao egal meč sa favoritom koji je konstantno oscilovao, pa u finišu propustio dve prilike da uđe u poslednji minut sa posedom zaostatka.

Nekoliko minuta ranije, Dejan Radonjić vratio je na parket Stefana Jovića nakon što ga je "hladio" posle njegove osme izgubljene lopte. Tražio je od "pleja", pri rezultatu 55:58, pametniju igru svog tima u napadu i dobio šta je hteo.

Reprezentativni plejmejker pogađao je kad je bilo najpotrebnije i pogotkom sa distance na početku poslednjeg minuta odlučio pobednika. Okončao je utakmicu kao najefikasniji igrač, sa 19 poena (5 sk, 3 as i 8 izg lopti).

Kao i ceo tim - mučio se, padao, ustajao i na kraju ipak zadovoljan napustio parket.

Ovim trijumfom, crveno-beli prekinuli su mini-niz od dva poraza (Igokea i Strazbur) i vratili se na drugo mesto tabele, koje dele sa Cedevitom i Mega Leksom (svi 8-3). Sutjeska se borila, uložila veliki napor, ali će sledeće kolo ipak dočekati kao "fenjeraš", sa najlošijim skorom na Jadranu, 3-8.

Da neprijatno veče crveno-belih ne bude završeno porazom, pobrinuli su se i Marko Simonović i Marko Tejić, koji su ubacili po 11 poena i uz Jovića dali najveći doprinos pobedi. Jako važnu trojku u završnici postigao je i Marko Gudurić, dok su Kvinsi Miler i Rajan Tompson imali zanemarljiv učinak.

Zajedno su proveli na parketu 24 minuta (Miler 17, Tompson 7) i njihovo prisustvo uglavnom je imalo kontraefekat. Na suprotnoj strani, najefikasniji su bili Nemanja Vranješ sa 14 poena i Nikola Pavličević, sa 11.

U takvoj situaciji, u utakmici protiv borbenog ali ne i preciznog domaćina (19/35 za dva, 6/23 za tri), Radonjić je verovao u druge igrače i to mu je donelo pobedu. Njegov sastav okončao je utakmicu sa čak 25 izgubljenih lopti (Sutjeska 15), što dokazuje da se izborio i sa protivnikom i sa sopstvenim greškama.

Kapiten regionalnog prvaka Branko Lazić ponovo je zaigrao, nakon što je preskočio utakmice protiv Igokee i Strazbura zbog povrede mišića aduktora.

Sutjeska: Pavličević 11, Kovač, Mugoša, Albijanić 7, Spasojević 8, Popović 8, Čvorović, Korać 8, Žižić, Pavić 2, Vranješ 14, Šalić 4.

Zvezda: Rebić 2, Tompson 3, Lazić 4, Simanić, Tejić 11, Simonović 11, Nastić, Gudurić 7, Jović 19, Miler 5, Cirbes 4, Štimac 4.