Zvezdin debakl na poluvremenu - novi negativni rekord Evrolige

Telegraf 23.10.2015 10:45

Crveno-beli su upravo postali vlasnici negativnog rekorda kada je u pitanju razlika na poluvremenu

Crvena zvezda je doživela pravu katastrofu u prvom poluvremenu Evrolige protiv Real Madrida i izgubila je taj deo igre sa 36 razlike.

Posle dve četvrtine rezultat 56:20 i to je negativan rekord Evrolige kada je u pitanju najveća razlika na poluvremenu.

Prethodni neslavni rekor držala je ekipa Fenerbahčea koja je protiv Barselone izgubila prvo poluvreme sa 31 razlike – rezultat je bio 50:19.

Crveno-beli su u Madrid došli značajno oslabljeni, ali ni najveći pesimisti među navijačima Zvezde se nisu nadali ovakvoj katastrofi.

REAL UNAKAZIO ZVEZDU: Crveno-beli kaskali i 40 poena za aktuelnim šampionom!

Meč crveno-belih u Madridu je za zaborav * Domaći imali prednost višu od 40 poena * Nenajavljeno zaigrao Marko Tejić.

Poraz jeste bio očekivan, ali ne i da prednost Reala ode i do 44 poena. Sa ne preterano velikim optimizmom, crveno-beli su otputovali u Španiju bez povređenog kapitena Luke Mitrovića, a porukom podrške na majicama su izašli na zagrevanje.

To je drugi negativni rekord crveno-belih, jer su prošle sezone preuzeli neslavnu titulu najgoreg šutera za tri poena na jednom meču (0/19 u porazu od Žalgirisa).

Najbolji pojedinci u redovima Reala bili su Džejsi Kerol sa 19 poena, Ajon sa 16, 12 je dodao Tompkins, i Ljuj i Ernangomez sa po 11 poena. Inače, svih 12 igrača Reala se upisalo u strelce na ovom meču, a Nikola Rebić je u poslednjem kvartalu upisao je svoje prve evroligaške poene.

Na drugoj strani je Maik Cirbes upisao 15 poena, a Marko Simonović 12 (3/4 za tri poena). U neslavnoj epizodi dobro su se pokazali i Boriša Simanić sa deset (uz dve trojke i blokade, četiri skoka i ukradenu loptu) i Marko Gudurić sa devet poena, kolikoo je dodao i Jović (uz 9 asistencija).

Posle petog minuta je Zvezda posle kontre, koju je završio Tompson, postigla prvi koš, a onda je Realova mašina radila punom parom. Očas posla bilo je 18:2 za domaće, čime je najavljeno gaženje…

Iako su crveno-beli pokušavali da odigraju dobru odbranu, Real ih je nadmašio u svim parametrima, pogotovo u skoku, i to ofanzivnom.

Čak 30 skokova više imali su domaći od gostiju iz Beograda.

Tek u poslednjoj četvrtini je šampion popustio gas, pa je Zvezda uspela da smanji minus na 30 poena. Tada je svoje trojke ubacio Simonović, do dvocifrenog učinka stigao Simonović, a pod košem je dobro reagovao Cirbes.

Zanimljivo da je Dejan Radonjić poslao rovitog Marka Tejića na parketu.