Zvezda 'ukinula' derbi: Odbrana srušila Budućnost

Novosti 03.10.2015 23:05

U derbiju kola crveno-beli došli do drugog trijumfa u ABA ligi. Blistali u trećoj četvrtini, Cirbes ponovo odličan - 83:62

DERBI drugog kola ABA lige odigran je samo na papiru. Na terenu i na tribinama “Pionira” nije ga bilo, pre svega zahvaljujući jadranskom šampionu Crvenoj zvezdi, koja se u meču protiv Budućnosti vratila u blisku prošlost. Vernom kopijom igre iz najuspešnije klupske sezone, Podgoričani su ispraćeni sa minusom od 21 poena – 83:62.

Duel timova iz vrha popunio je tek nešto više od polovine kapaciteta dvorane, računajući i 30-ak podgoričkih “varvara”, za koje domaći navijači nisu bili posebno zainteresovani, kao ni za bivšeg partizanovca Marića. Nekadašnji kapiten Zvezde Dragićević pozdravljen je aplauzom, a onda je sva pažnja usmerena ka parketu, na kojem su Mekel, Tompson, Skorcanitis i Cirbes znatno boljim napadom u odnosu na ABA premijeru držali Budućnost na rezultatskom odstojanju.

Da je bilo malo više odbrambene inspiracije kao sredinom druge četvrtine, kada je trener Podgoričana Jovović tajm-autom presekao nit prepoznatljive igre crveno-belih, meč je već do poluvremena mogao da izgubi draž neizvesnosti. Gosti su preskočili rupu serijom 10-1, na trenutak i poveli, ali posle druge dolazi i treća četvrtina...

U periodu u kojem su prošle sezone mnogo puta slamali volju rivala, crveno-beli su i Podgoričane podvrgli tom tretmanu. Jović je uklonio glavnu polugu igre Budućnosti – Kukov “pik end rol”, zatvorena je linija šuta, a laki poeni prosto su izvirali iz teškog odbrambenog rada. Ipak, mnogo teže bilo je gostima, koji su prve poene iz igre u trećoj četvrtini postigli minut pre kraja - ukupno sedam!

Kada su Mekel i Cirbes početkom poslednje deonice doveli prednost na prag debakla jednog od favorita za plasman u plej-of (64:44), Podgoričani su pokušali sve kako bi sačuvali obraz, ali su brzo i od toga odustali...