Košarkaši Crvene zvezde dobili derbi protiv Partizana

Politika 23.02.2014 22:52

Košarkaši Crvene zvezde savladali su večeras ekipu gradskog rivala Partizana sa 63:57 (20:15, 13:14, 12:15, 18:13), u derbi utakmici 21. kola regionalne Jadranske lige.

Meč je odigran u hali Pionir pred oko 5.000 gledalaca, a sudli su Sretan Radović (Hrvatska), Srđan Dožai (Hrvatska) i Matej Boltauzer (Slovenija).

CRVENA ZVEZDA: Rebić, Lazić 3, Blažič 19, Simonović 4, Marjanović 4, Radenović, Katić 9, Tejić, Nelson 7, Dženkins 11, Stojanović, Dragićević 6.

PARTIZAN: Tepić 12, Lovernj 10, Pavlović 5, Dalo, Milutinov 4, Bogdanović 9, Gagić 2, Musli 2, Šalić, Andrić, Kinzi 13, Bezbradica.

Crvena zvezda je i drugi put ove sezone slavili protiv večitog rivala. Izabranici Dejana Radonjića ovom pobedom učvrstili su vođstvo na tabeli i najverovatnije osigurali učešće na fajnal-foru, dok je Partizan sedmim porazom u sezoni znatno zakomplikovao situaciju oko plasmana na završni turnir.

Zvezda je kontrolisala veći deo derbija, krajem prve i početkom druge četvrtine napravila je seriju 12:2 i odlepila se na plus 13 (30:17).

Raspoložen za igru u tim trenucima bio je slovenački reprezentativac Jaka Blažič, koji je skoro bez promašaja nanizao 12 poena i imao nekoliko izuzetno atraktivnih i korisnih poteza, među kojima i NBA zakucavanje preko Saše Pavlovića.

Partizan je imao dosta problema u organizaciji igre, što zbog odsustva klasičnog plejmejkera, što zbog agresivne odbrane crveno-belih, posebno spoljne linije - Blažič, Nelson, Dženkins, Lazić.

Uprkos tome, izabranici Duška Vujošević uspeli su da smanje prednost protivnika i na odmor odu s podnošljivim zaostatkom (33:29).

Pitanje pobednika rešeno je u poslednjoj četvrtini kada su košarkaši Crvene zvezde pojačali u odbrani i dozvolili Partizanu samo četiri poena za sedam minuta.

Dva minuta pre kraja domaćin je imao veliku prednost (61:50), ali se u samoj završnici razigrao Žofri Lovernj i vratio svoj tim u igru (61:57).

Crno-beli, ipak, nisu imali snage za preokret, pa je domaćin posle velike borbe i uzbudljivog finiša utakmice na kraju zasluženo slavio.