Partizanu pripao 'triler' u Laktašima

SPortal 29.12.2013 21:23

Košarkaši Partizana NIS tek posle produžetka su uspeli da pobede Igokeu u utakmici 14. kola ABA lige. Nakon 45 minuta igre u Laktašima crno-beli su slavili sa 83:80 i tako naneli Igokei drugi poraz u sezoni.

Najviše poena dao je Bogdan Bogdanović - 26, a u jednom trenutku zabrinuo je navijače.

Naime, u završnici prvog poluvremena izašao je sa bolnom grimasom. Ispostavilo se da je u pitanju bila samo lakša povreda, posle koje se Bogdanović vratio u igru i u velikoj meri pomogao Partizanu NIS da pobedi. Njegovi poeni sa linije slobodnih bacanja ujedno su bili i poslednji u utakmici.

Osim učinka Bogdanovića, treba spomenuti i "dabl-dabl" Đorđa Gagića (13 poena i 15 skokova). I kapiten Dragan Milosavljević je dao 13 poena, dok je u timu Igokee Nemanja Gordić ubacio 22. Partizan će u 2014. godinu ući sa skorom 10-4, a Igokea 8-6. Crno-beli su na drugoj poziciji.

Meč u Laktašima je bio veoma neizvestan, a oba tima su bila u vođstvu. Posebno efikasni košarkaši oba tima bili su u prvoj četvrtini, u kojoj je bilo 30:26 za domaćina. U nastavku meča ekipa koju je danas umesto Duška Vujoševića vodio njegov pomoćnik Velimir Gašić je došla do vođstva koje je prilično dugo održavala. U drugoj deonici Igokea je dala samo sedam poena.

Nastavak je doneo podjednako zanimljivu borbu u kojoj su "Igosi" smanjivali prednost, a u pojedinim trenucima i vodili. Kako posle 40 minuta nije bilo pobednika (71:71) počeo je produžetak. Gagić je dao nekoliko veoma važnih poena u tom periodu igre, a treba reći da je domaćin imao priliku za novi produžetak. Njihov centar Lens Vilijams je šest sekundi pre kraja (83:80 za Partizan) šutirao iz reketa, iako je imao slobodne saigrače koji su mogli da pogode za tri poena. To je ujedno bio i kraj meča.

Kada je reč o učincima drugih igrača Partizana, povratnik Milenko Tepić (11p, 7sk) proradio je tek u nastavku meča, dok je Terens Kinsi imao "bledo izdanje". Amerikanac je dao samo dva poena, a Žofri Lovernj deset. U timu iz Aleksandrovca Gordić je bio najefikasniji, a dosta problema odbrani gostiju zadavali su Lens Vilijams (12p), Serherio Montez Gipson i Branko Jorović, sa po 17 poena.

Već u četvrtak crno-beli će imati mnogo teži zadatak jer će u meču Top 16 faze Evrolige dočekati Real Madrid. Zbog toga treba da brine podatak od čak 22 izgubljene lopte. Igokea je imala 13, ali lošiji učinak sa linije slobodnih bacanja (16/27). Košarkaši Partizana su sa linije bacanja šutirali 16/20, a za tri poena 7/25. U narednom kolu ABA lige crno-beli će gostovati Mega Vizuri, dok će Igokea igrati protiv lidera, Crvene zvezde Telekom u "Pioniru".