Zvezda ubedljiva protiv Cibone

RTV 23.12.2013 22:16

Košarkaši Cvene zvezde savladali su večeras u Beogradu ekipu Cibone sa 88:63 (26:18, 26.18, 19:13, 17:14), u poslednjoj utakmici 13. kola regionalne Jadranske lige.

Crveno-beli su u Pioniru deklasirali slabe Zagrepčane i 10. pobedom preuzeli vođstvo na tabeli regionalnog takmičenja. Gosti večeras nisu imali nikakve šanse protiv raspoloženog tima Dejana Radonjića i nastojali su samo da ublaže očekivani poraz.

Crvena zvezda je već na poluvremenu stekla 16 poena viška i u nastavku utakmice rutinski je odradila posao, a Radonjić je iskoristio priliku da pruži šansu mladim snagama. Tejić je čak bio u startnoj postavi, dobro su odigrali Ristić i Cvetković i u potpunosti opravdali poverenje trenera.

Zanimljivo je da su se svih 12 igrača domaćina upisali u strelce, a najefikasniji su bili Nelson i Dženkins sa po 14, Šilb sa 11 i Tejić sa 10 poena.

U ekipi Cibone Šarić i Stroberi postigli su po 15. Ranije danas Široki je pobedio Igokeu sa 78:50 (15:8, 17:15, 24:16, 22.11).

Radonjić: Nije nas poremetila situacija u Ciboni

Trener Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je da je zadovoljan zbog ubedljive pobede i da njegova ekipa u naredne mečeve mora da ulazi oprezno.

"Idemo dalje, ima još mnogo da se igra, biće mnogo delikatnih mečeva, derbija i sada čekamo utakmicu sa Širokim u kojoj se nadam novoj pobedi", rekao je Radonjić novinarima posle utakmice.

"Nije nas poremetila priča oko Cibone i time da se ne zna sa kojim će sastavom doći u Beograd. U prvom delu utakmice imali smo problema sa ofanzivnim skokom, ali smo to do poluvremena sredili i do kraja kontrolisali utakmicu i slavili", kazao je Radonjić.

Trener Cibone Slaven Rimac kazao je da se već na početku utakmice videlo da njegova ekipa ne može da odgovori Crvenoj zvezdi.

"Nemamo preveliku rotaciju, hendikepirani smo na centarskoj poziciji. Borba i želja su bili tu, ali nas je poremetila situacija van terena, ko ide, ko ostaje", kazao je on.

Rimac je dodao da će Cibona zbog nedostaka centara i odlaska dvojice Amerikanaca morati brzo da reaguje.

Odigrano juče: Cedevita - Partizan 68:65, Olimpija - Zadar 90:66. Odigrano u subotu: Budućnost - Mega Vizura 83:76, Radnički - MZT Skoplje 69:79, Solnok - Krka 55:63.

Tabela: Crvena zvezda 10-3, Partizan i Cedevita 9-4, Budućnost, Cibona i Igokea 8-5, MZT Skoplje Mega Vizura i Krka 6-7, Zadar 5-8, Olimpija, Široki, Radnički i Solnok 4-9.