Partizan u neverovatnoj završnici poražen od Cedevite

Večernje novosti 23.12.2013 06:29

Srpski i regionalni šampion u više navrata sustizao i dvocifreni minus, ali šest sekundi pre kraja, pri vođstvu Zagrepčana (67:65), Milosavljević nije uspeo da izvezde loptu za pet sekundi

NEKOLIKO puta je Partizan padao i ustajao u derbiju sa Cedevitom. U dva navrata je gubio sa deset i više poena razlike. Samo 1.30 minuta pre kraja ugrabio je"pola koša" prednosti. Ali, u poslednjih šest sekundi je potpunom dekoncetracijom (izgubio je loptu jer je nije "uveo" u igru za pet sekundi), s kojom se borio sve vreme, praktičlno otvoriodomaćinu put ka pobedi - 68:65.

Vidno umorni od rata na dva fronta, evroligaškom i jadranskom, crno-beli su tromo ušli u meč. Pokušao je Žofri Lovernj, sa pet vezanih poena da razdrma saigrače, koji su Cedeviti dopustili da olako osvaja reket u kojem je izgradila 21:9, pa je Duško Vujošević morao da zatraži tajm-aut.

Ulaskom u igru povratnika Tepića, sa konkretnim Muslijem u napadu i zonskom odbranom, crno-beli su ekspresno sproveli trenerove reči u delo. Partizan se primakao samo na "pola koša". Ali, onda kao da su se dva tima "ukopala" u rovove. Čak četiri minuta praznog hoda na obe strane prekinuo je Suton trojkom, koja je pogurala Cedevitu u novi beg do 34:26.

U "odsustvu" Bogdanovića koji je bio potpuno ofanzivno "isključen" iz igre u prvih 20 minuta (bez poena), Kinsi je prihvatio ulogu lidera u napadu, Tepić je gazdovao odbranom, pa su crno-beli do velikog odmora približili na samo tri poena zaoostatka 34:31.

Međutim, trojke Reja i Ramljaka koji potom kuca za 43:33, naterale su Vujoševića opet da zatraži tajm-aut. Efekat je bio isti kao u prvom delu. Kinsi je šuterskom klinikom od 13 poena (od Partizanovih 15) u toj deonici, doveo saigrače na prag preokreta (49:49).

Ali usledio je novi uspon Zagrepčana (do 58:51).Gotovo dva minuta su obletali koš, potpuno pasivnog rivala, pa je Vujošević ponovo spas od serije domaćina zatražio u tajm-autu. Trgunuli su se Milsoavljevićem i Milutinov, sa Tepićem koji je pojačao odbranu, do posledenjeg minuta nisu dopustili Zagrepčanima da "vide koš".

Ni posle poena Smita i Reja pod faulovima (63:59), Kinsi nije mislio da je završena utakmica. Ispalio je trojku nade Partizana, da bi Milsoavljević osam sekudi pre kraja šutom saosam metara za 65:65 pritisak prebacio na leđa domaćina. Smit je, ipak, bio miran sa penala, dajući crno-belima šest sekundi da mogu do produžetka. Ali, dobra odbrana Cedevite oslonjena na dekoncentraciju rivala, nije dozvolila Milosavljeviću da izvede loptu za pravila predviđenih pet sekundi, i praktično stavi tačku na meč.