Počinje nova sezona NBA lige

Press 30.10.2012 12:31
Počinje nova sezona NBA lige


Šampion i ove godine na papiru ima najjači tim jer je zadržao najbolje igrače, a stigla su i pojačanja, među kojima je i jedan od najboljih šutera u istoriji lige Rej Alen



Utakmicom aktuelnog prvaka Majami Hita i Boston Seltiksa u noći između utorka i srede počinje 67. izdanje NBA lige. Kako stvari stoje, šampioni sa Floride i ove godine će biti glavni favoriti za osvajanje prstena jer su uspeli da zadrže okosnicu tima, a pritom su i doveli nova pojačanja.

Košarkaši Majamija, koji su prethodne sezone konačno opravdali milione uloženih dolara i uzeli titulu, deluju jači nego ikada. 

Čikago čeka Rouza

Kostur tima Lebron Džejms - Dvejn Vejd - Kris Boš ostao je na okupu, zadržani su i Majk Miler, Šejn Batije, Judonis Haslem, Mario Čalmers... Pored toga, doveden je i jedan od najboljih šutera u istoriji lige Rej Alen, kao i još uvek korisni Rašar Luis, što tim koji vodi Erik Spulstra čini glavnim kandidatom za naslov. Da je titula jedini cilj, govore i Lebronove reči.

- Jedina stvar koju želimo od ove sezone jeste odbrana titule. Mnogi timovi su se pojačali, mnogi žele da nam skinu krunu, ali moraće žestoko da se namuče jer mi se prstenova ne odričemo tako lako - samouveren je „kralj Džejms", koji je dodao da želi da bude najbolji igrač svih vremena,

Pored Majamija, na Istoku među favorite se ubrajaju Čikago i Boston, dok potencijalno iznenađenje može da bude i nova franšiza u ligi - Bruklin Nets, na čelu sa vlasnikom Mihailom Prokorovim, ambicioznim ruskim milionerom. Što se tiče Bulsa, to je ekipa koja posle ere Majkla Džordana nije uspela da vrati titulu u „vetroviti grad", ali nekoliko poslednjih sezona prave tim koji bi baš sad mogao da eksplodira. Povreda glavnog igrača Derika Rouza je sigurno veliki minus, ali ukoliko se tokom sezone sjajni bek oporavi od povrede, Čikago može da bude ozbiljna pretnja.

Na Zapadu ništa novo

Boston Seltiksi će biti u teškoj, ali ne i nemogućoj misiji da osvoje 18. titulu. Trener Dok Rivers je zadržao veterana Pola Pirsa i Kevina Garneta, dok će trećeg člana velike trojke činiti plejmejker Radžon Rondo. Ostatak tima predvođen Džejsonom Terijem, Džefom Grinom i Leandrom Barbosom dovoljno govori da Kelti mogu da računaju na visok plasman.

Iz Zapadne konferencije spisak favorita je skoro preslikan kao prošle godine. Oklahoma, Lejkersi, San Antonio i eventualno Dalas činiće udarnu snagu „divljeg zapada". Lejkersi sa Brajantom doveli su zvezdu prelaznog roka, Dvajta Hauarda iz Orlanda, stigli su i vremešni Stiv Neš i Entuan Džejmison, pa „jezerdžije" po imenima deluju jače neko ikad. Ipak, čini se da će „krštenica" biti najveći problem tima iz „El-Eja" jer startna petorka ima prosek od skoro 33 godine, a ni učinak iz predsezone 0-8 ne uliva poverenje.

Oklahoma je posle poraza u finalu prošle godine željna da se vrati na mesto zločina, ali odlazak najboljeg šestog igrača Džejmsa Hardena u Hjuston može skupo da ih košta. Ipak, Kevin Durent i Rasel Vestrbuk su iskusniji za godinu dana, došao je i šuter Kevin Martin, pa ih možemo svrstati u red glavnih favorita.

San Antonio sa svojim „večnim" trenerom Gregom Popovičem i ovaj put će se osloniti na veterane - Dankana, Parkera i Đinobilija, ali slična priča kao za Lejkerse važi za Sparse, dakle, godine im ne idu u prilog. Tu možemo ubaciti i tim Dalasa, koji će ponovo zavisiti od Dirka Novickog, kome i godine i zdravstveno stanje prave problem, baš kao i njegovoj podršci Vinsu Karteru, Eltonu Brendu, Šonu Merionu...

Titule u NBA

Boston 17 
LA Lejkersi 16 
Čikago
San Antonio
Filadelfija, Detroit, Golden Stejt.
Njujork, Hjuston, Majami
Vašington, Atlanta, Sijetl, Portland, 
Dalas, Milvoki, Ročester
 



 


Izvor



Dodaj komentar
  Anonimni komentar
Ime:
Lozinka:
  Zapamti me na ovom računaru

Naslov:
Pošalji mi svaki odgovor na moj komentar
Pošalji mi svaki novi komentar na ovaj članak