Sudar dva autobusa: Povređeno desetoro mališana iz Novog Sada
Sudar se desio na uglu ulica Milutina Milankovića i Španskih boraca, oko 12.45 sati.
Kako nezvanično saznajemo nesreća se dogodila kada je jedna autobus naleto na drugog iz zasada nepoznatih ralozloga.
U oba autobusa je bilo 120 dece, a sva deca su učenici četvrtog razreda osnovne škole i bili su u poseti Beogradu.
Portparolka Hitne pomoći Nada Macura izjavila je Beti da je lakše povređeno 13 dece, od kojih je devetoro prevezeno u Urgentni centar.
Desetoro mališana je prevezeno u Urgentni centar, uglavnom sa lakšim povredama i iz preventivnih razloga."Oni su svi došli na nogama, bili su svesni i orijentisani. Prema onom što do sada možemo reći nema životno ugroženih. Oni će proći preglede neurohirurga, hirurga, ortopeda i videćemo šta će reći snimci. Ono što je najvažnije reći, jeste da nema teže povređenih", rekao je portparol Kliničkog centra Srbije Drago Jovanović.
"Deca su zadobila lakše telesne povrede, uglavnom istezanja vrata, poneka naprslina na usnama, ali su oni svakako morali biti upućeni na Urgentni centar jer je udes u pitanju", rekla je portparolka beogradskog Doma zdravlja Nada Macura.



