Helsingborgu malo dva gola Đurđića, Tadić asistent, Brkić slavio na Enfildu!
Nikola Đurđić je posle Norveške, uspeo da zaludi i Švedsku, ali njegova dva gola u meču protiv Tventea nisu bila dovoljna za trijumf Helsingborga u drugom kolu Lige Evropa - 2:2. U gostujućem sastavu našao se Dušan Tadić koji je asistencijom kod prvog gola pokrenuo povratak holandskog predstavnika. Velikom trijumfu se radovao Nemanja Nikolić koji je u dresu Videotona zaključio pogotkom pobedu od 3:0 protiv lisabonskog Sportinga. U večernjem terminu, Željko Brkić primio je dva gola od Liverpula na Enfildu, ali je Udineze ipak slavio sa 3:2.
Ipak, Helsingborg nije strepio od Tventea u prvih 45 minuta, a posebno ne Nikola Đurđić koji je već u 7. minutu dokazao zašto će Siniša Mihajlović ozbiljno računati na njega u bliskoj budućnosti. Mahlangu je centrirao, a Đurđić glavom poslao loptu pored nemoćnog Mihajlova. Rapsodiji srpskog centarfora tu nije bio kraj jer je u 43. minutu duplirao prednost švedskog predstavnika lakim polaganjem u praznu mrežu.
Tu je Helsingborg potpuno prestao da igra pa je Tvente uspostavio dominaciju u drugom poluvremenu i zasluženo stigao do boda u poslednjih 15 minuta. Prvo je Dušan Tadić sjajno centrirao sa leve strane i pronašao rezervistu Bengtsona u srcu šesnaesterca za 1:2, a onda je i Daglas u 88. minutu izjednačio rezultat na 2:2. Da je Kabral bio malo prisebniji, gosti bi se u Enšede vratili sa sva tri osvojena boda, ali je u 90. minutu iz neposredne blizine šutirao pored gola.
U drugom meču grupe L, Hanover je pokazao da prošlogodišnji izlet u četvrtfinale Lige Evrope nije bio slučajan jer su sa igračem manje uspeli da stignu do preokreta protiv Levantea.
Gosti iz Španije su poveli sa bele tačke u 9. minutu posle isključenja Haguija, ali je domaćin takođe sa "kreča" stigao do izjednačenja 15 minuta kasnije. Hušti je bio strelac tog pogotka, a pobedu bundesligašu doneo je glavni napadač Ja Konan na početku drugog poluvremena.
Levante je napadao do kraja utakmice i tražio prolaz do gola, međutim, njega nije bilo pa su navijači u Hanoveru mogli da proslave novi trijumf svojih miljenika koji igraju sjajno od početka sezone.
Videoton veliki je uspeh napravio samim ulaskom u
Ligu Evrope, a bajka mađarskog predstavnika se tu nije prekinula jer su
ubedljivo deklasirali Sporting iz Lisabona sa 3:0.
Portugalski velikan je posle 35 minuta već gubio sa 3:0, a treći gol bio
je delo srpskog napadača Nemanje Nikolića koji je zbog proslave pogotka
dobio žuti karton.
Anži je nastavio da opravdava silne milione uložene u ekipu, pobedom nad Jang Bojsima rezultatom 2:0 u grupi A.
Kreator trijumfa bio je Samjuel Eto sa dva pogotka, u 62. minutu iz penala, i u poslednjem minuta regularnog dela igre.
Lacio se dugo mučio sa Mariborom u okviru grupe J, koji je u prošloj rundi uzeo skalp Panatinaikosu, ali Rimljani su preko Edersona u 62. minutu stigli do trijumfa.
Serđo Flokari je predivno "zalepio" loptu posle pasa dugog 30 metara, a onda je naterao Jasmina Handanovića na paradu, međutim, golman Maribora nije mogao da spreči Edersona da natrči na odbijenu loptu i izazove radost na Olimpiku.
Mogla je pobeda da bude i ubedljivija, ali Ernanes je bio neprecizan sa bele tačke u 77. minutu.
Što se večernjeg programa tiče, najluđe je bilo, kao i uvek ove sezone na Enfildu. Liverpul je protiv Udinezea poveo golom Šelvija, da bi sjajni Di Natale u 46. minutu doneo izjednačenje.
Auto-golom Koutsa, Italijani su šokirali Kop, a Di Natale je neverovatnom asistencijom uz četiri pimplovanja loptom dodao istu Paskvaleu za "bombu" sa distance.
Željko Brkić ipak je još jednom vadio loptu iz mreže posle fenomenalnog slobodnjaka Luisa Suareza u 75. minutu. Dušan Basta nije bio ni na klupi.
Atletiko je po ko zna koji put ove sezone pokazao da i bez Falkaa može da bude sjajan. Iako se 91. minut mučio protiv Plzena, u poslednjem sekundu je Kristijan Rodrigez uputio neodbranjiv udarac sa 25 metara za trijumf "jorgandžija" i simpatičnu radost Dijega Simeonea na klupi.
Marsej je pregazio AEL sa 5:1, dok je Fenerbahče preko Kujta i Meireleša utišao više od 40.000 gledalaca u Menhengladbahu pobedom od 4:2. Miloš Krasić ušao je u igru u drugom poluvremenu.
Njukasl je pregazio Bordo i igrom i rezultatom (3:0), dok je Steaua golom u finišu meča sa Kopenhagenom izbila na prvo mesto Grupe E.
PSV je u Ajndhovenu savladao drugi tim Napolija sa 3:0, dok je u istoj Grupi F Dnjepar velikim preokretom, sa 2:1 na 2:3 dobio AIK. Sa te utakmice pamtiće se promašaj Nikole Kalinića koji će se verovatno narednih dana vrteti po Ju tjubu.



