Odlični uslovi na Štrandu
Najveća i jedina uređena novosadska plaža Štrand, u patroli koju su sproveli reporteri „24 sata” ocenjena je prosečnom ocenom osam. Iako spasioci i lekari odlično rade svoj posao, posetioci se žale na mali broj toaleta, na to da je plaža posle podne prljava, kao i da je hrana i više nego skupa za prosečan budžet.
Posetioci pričaju da na plaži nedostaje i veći broj toaleta.
- Svakako da je na toliki broj kupača neophodan veći broj toaleta i česama. Vidim da postoje žene koje stalno brišu, ali kada nas je toliko, normalno je da će se brzo isprljati - priča Olga Kostić.
Dok hvale spasilačku službu, kupači zameraju kafedžijama i prodavcima hrane da su cene previsoke.
- Ne kupujem baš ništa na plaži i stalno nosim hranu sa sobom. Pola litre vode ovde naplaćuju i po 80 dinara, i to je sramota - kaže Jovana Melacko.
Kupači ističu da bi bilo lepo kada bi pored sportskih terena na Štrandu postojali i još neki zanimljivi rekreativni sadržaji, poput lopte na vodi, bandžija i slično.
Uređenost plaže i čistoća vode - Ocena 7
SMEĆE Voda na Štrandu je u drugoj klasi kvaliteta, ali omogućava kupanje. Kako tvrde kupači, Štrand je u prepodnevnim satima čist, ali ne i posle podne. Plažu dnevno poseti i do 15.000 kupača koji ostavljaju smeće, a problem je i što su po podne i toaleti na plaži prljavi.

Spasilačka služba - Oena 10
NADZOR U jednoj smeni o bezbednosti kupača brine 16 obučenih spasilaca.
U poslednjih osam godina, od kada ova služba postoji, nije zabeležen
nijedan slučaj davljenja. Najveći problem su im vozači glisera i
skutera.

Lekarska pomoć - Ocena 10
POVREDE Na centralnom platou nalazi se ambulanta u kojoj dežura jedan
lekar. Iako se i tokom ove sezone dešavalo da mnogo kupača kolabira zbog
vrućine, zahvaljujući brzoj reakciji lekara, svi su pravovremeno
zbrinuti.

Ponuda hrane i pića - Ocena 6
PRESKUPO Ponuda je bogata, ali kupači zameraju da je sve preskupo. Za
flašicu vode treba 80 dinara, najjeftiniji sokovi su oko 100 dinara, a
pivo košta od 120 do 170. Mekika ili hot-dog koštaju 100 dinara, girice
su 120, a pljeskavice i do 220 dinara.

Rekreativni sadržaj - Ocena 7
BADMINTON Postoje tereni za košarku, odbojku na pesku, mini-golf, kao i
veštačka stena za sportsko penjanje. Na zelenoj površini nalazi se
veliki broj igrališta za decu, tobogani, penjalice, ljuljaške. Zelena
površina se koristi i za badminton, bacanje frizbija.
Prosečna ocena 8



