Poslednje upozorenje: Imate virus DNS Changer? U ponedeljak ostajete bez interneta

S media 07.07.2012 13:54
Poslednje upozorenje: Imate virus DNS Changer? U ponedeljak ostajete bez interneta


Ko do ponedjeljka ne očisti računar od DNS Changera u potpunosti ostaje bez pristupa internetu.



DNS Changer od 2007. godine zarazio je milione računara u celom svetu. U novembru prošle godine FBI je u međunarodnoj akciji uhapsio odgovorne za ovu napast i zaplenio računare kojima su upravljali mrežom koju su stvorili.

Međutim, FBI će 9. jula ugasiti sporne servere, iako je prvobitno odlučio da ih ostavi s obzirom na to da je još gotovo 400.000 zaraženih računara svoj internet promet preusmeravalo preko njih. Tako će svi korisnički računara zaraženi DNS Changerom izgubiti pristup internetu.

Ipak, jednostavno je rešiti se DNS Changea. Prvo je potrebno detektovati da se nalazi na vašem računaru. Usmerite web pretraživač na ovu adresu, proverite da li vam je računar zaraže DNS Changerom i pratite uputstvo za njegovo uklanjanje.

Izvor



Dodaj komentar
  Anonimni komentar
Ime:
Lozinka:
  Zapamti me na ovom računaru

Naslov:
Pošalji mi svaki odgovor na moj komentar
Pošalji mi svaki novi komentar na ovaj članak