Nadmetanje gejmera na sajber olimpijadi
WCG, poznat i kao sajber olimpijada, i ove godine obećava zanimljiv vikend za ljubitelje gejminga. U subotu i nedelju od 10 sati održaće se kvalifikacioni mečevi i finala u igrama Counter Strike 1.6 i World of Warcraft III.
- Counter je ubedljivo najpopularnija igra. Za takmičenje se prijavilo oko 120 ekipa, što je 600 igrača, međutim u finalu će učestvovati 64 ekipe. U drugoj takmičarskoj igri učestvovaće oko 30 takmičara. Inače, na našem nacionalnom finalu bude više takmičara nego na svetskom finalu - kaže za „24 sata” Žarko Kovačević, iz organizacije WCG.
Prema njegovim rečima, ono što našim gejmerima nedostaje jeste tehnička podrška, budući da se igranje igara još smatra za gubljenje vremena. U Srbiji, Hrvatskoj, Sloveniji i Crnoj Gori od 2008. godine funkcioniše sistem WCG Adria, po kom svi učesnici igraju na istim računarima.
- Svake godine takmičari igraju premijerno na računarima koji su opremljeni najnovijim komponentama i svi su postavljeni pod istim uglovima, tako da svi takmičari imaju jednaku šansu - objašnjava Kovačević.
Na WCG-u dobra zabava očekuje sve posetioce. U nedelju će se održati turnir u Pro Evolution Soccer igri, a oba dana u Bel expo centru publika će moći da igra igre na Nintendo Wii konzolama.
Pobednici nacionalnog finala predstavljaće Srbiju na svetskom finalu WCG od 30. septembra do 3. oktobra u Los Anđelesu. Svetski sponzor WCG takmičenja je kompanija Samsung, a pobednike očekuju vredne nagrade. Sajber olimpijada ove godine slavi jubilarni 10. rođendan.
Dodaj komentar



