Posle transplantacije luduje za čipsom
Grickalice koje konzumira u ogromnim količinama bile su najomiljenija brza hrana mladića, čije je srce dobio.
Pre nego što mu je presađeno srce jednog 18- godišnjaka, nastradalog u saobraćajnoj nesreći, Dejvid Voters nije imao nikakvu želju za konzumiranjem čipsa marke „Burgers rings” u obliku prstenova.
Međutim, od kako je operisan, on prosto luduje za njima, prenose australijski mediji, dodajući da je saznao da je reč o najomiljenijoj vrsti grickalica mladića čije mu je srce presađeno.
Voters je otkrio razlog svoje iznenadne strasti za čipsom nakon što je sa njim kontaktirala porodica mladića kome duguje srce. Roditelji nastradalog 18-godišnjaka pronašli su ga putem Interneta, dve godine posle smrti svog sina. U razmeni elektronske pošte sa njima, Voters je shvatio da je njegova iznenadna potreba za čipsom, ustvari, „uspomena” koja mu je ostala od donora organa.
Njegov slučaj mogao bi da bude potvrda teorije da mozak nije jedini organ koji pamti i da postoji i ćelijsko pamćenje. Naučnici, međutim, ističu da ta pojava još nije dovoljno ispitana ni dokazana.


