"Porše speed9" za brzinske sladokusce

Mondo 28.11.2009 21:14
"Porše speed9" za brzinske sladokusce


Novi "porše 911 turbo" je bio najbrži "porše" do sada. Sa sprintom do "stotke" od samo 3,4 sekunde nadmašio je i "sabraću" poput "GT2" ili "karere GT". Ipak, čak ni to nije bilo dovoljno, pa je tjunerska kuća "9ff" kreirala "speed9".




Reč je o "poršeu 911 turbo kabrio", koji je doveden na još viši nivo, a biće predstavljen na Auto salonu u Esenu, koji je najpoznatiji evropski šou kada su u pitanju tjunirani automobili.

Po običaju, 3,8 litarski bokser twin-turbo agregat sa direktnim ubrizgavanjem je dobio više snage, pa sad umesto sa 500, raspolaže sa 650 konjskih snaga.

Izmene se dotiču intervencije na ECU-u, primenom novog vazdušnog filtera i dorade izduvnog sistema i katalizatora. Rezultat je poboljšano vreme od 0-100 kilometara na čas za 3,3 sekunde, dok je maksimalna brzina limitirana na 330 kilometara na čas zbog odsustva čvrstog krova speedstera.

Cena ovog automobila iznosi 239.000 evra!

Izvor



Dodaj komentar
  Anonimni komentar
Ime:
Lozinka:
  Zapamti me na ovom računaru

Naslov:
Pošalji mi svaki odgovor na moj komentar
Pošalji mi svaki novi komentar na ovaj članak