Partizan - Standard 0:1, Novi poraz crno-belih u Evropi

RTS 28.11.2008 04:49

Internet portal Radio-televizije Srbije uživo je pratio kretanje rezultata na utakmici trećeg kola Lige UEFA između Partizana i Standarda iz Liježa. Jedini strelac Dekamargo. Petnaestak dobrih minuta crno-belih nedovoljno za uspeh.

93. minut - Kraj utakmice.

90. minut - Igraće se tri minuta nadokandnog vremena.

86. minut - Posle kornera, Embokani ostaje sam na petnaestak metara od gola Božovića, ali lopta odlazi preko gola. Tridesetak sekundi kasnije, golman Partizana brani šut Defoa.

84. minut - Defur topovski sa dvadesetak metara, ali Bođović ponovo spasava mrežu Partizana.

82. minut - Embogani šutira iz gužve, Božović sjajno reaguje.

78. minut - Oba trenera menjaju. Za Partizan Lazić umesto Fejse. U timu gostiju izašao Jovanović izašao ušao Mulemo.

76. minut - Oštar start Žuke na sredini terena, novi žuti karton.

71. minut - Faul Đorđevića nad Embokanijem na sredini terena. Novi žuti karton za crno-bele.

69. minut - Konfuzija u odbrani Partizana. Dekamargo glavom do Vicela, koji nespretno šutira preko gola Božovića.

68. minut - Jokanović pojačava napad. Umesto Bogunovića, koji se praktično nije ni video, ušao veteran Veljko Paunović.

66. minut - Standard menja, izašao Goro ušao Nikas.

65. minut - Presing crno-belih. Tošić sjajno vara odbranu Standarda, dobro centrira, ali odbrana gostiju interveniše u poslednji čas.

62. minut - Tošić vešt u šesnaestercu gostiju, pogađa prečku, lopta pada pola metra ispred gol linije.

61. minut - Strahovit šut Fejse sa tridesetak metara od gola Standarda, ali lopta prolazi tik pored leve stative gola Espinoze.

53. minut - Ozbiljan napad Partizana. Dijara ubacuje sa leve strane. Posle gužve na ivici šesnaesterca lopta dolazi do Tošića, koji nalazi Moreiru, ali odbrana gostiju u poslednji čas otklanja opasnost.

51. minut - Drugi žuti karton za igrače Standarda iz Liježa. Goro kažnjen zbog nesmotrenog starta na sredini terena.

48. minut - Slobodan udarac za Partizan sa tridesetak metara iskosa sa leve strane. Žuka plasira loptu preko živog zida, ali lopta odlazi visoko preko gola gostiju.

47. minut - Prvi šut Partizana u okvir gola Standarda. Jovanović sa ivice šesnaesterca pravo u golmana Espinozu.

46. minut - Sa centra krenuli igrači Standarda iz Liježa. U timu Partizana izmena, ušao Jovanović umesto Ljajića.

Prvo poluvreme

46. minut - Kraj prvog poluvremena.

45. minut - Četvrti sudija pokazuje da će se igrati minut nadoknadnog vremena.

44. minut - Oštar start Onijevua na sredini terena. Prvi žuti karton za igrače Standarda.

37. minut - Embokami razbija odbranu Partizana po levoj strani, centrira. De Kamargo sam na petercu i glavom spušta loptu u gol domaćina. 0:1.

34. minut - Korner za Standard sa desne strane, Ebokani natrčava na loptu na prvoj stativi, ali bez opasnosti po gol Božovića.

28. minut - Jovanović vuče kontru ka golu Partizana, ali ga Fejsa ruši na centru. Prvi žuti karton na utakmici.

25. minut - Golman Standarda Espinoza nevešto boksuje loptu i pravi haos u svom šesnaestercu, ali lopta, posle kreće panike, završava daleko u polju.

15. minut - Vicel u dobroj pozicija na 18 metara od gola Partizana, ali šutira iznad gola.

13. minut - Prva ozbiljnija akcija Partizana, Moreira nalazi Dijaru, koji pokušava da proigra Ljajića, ali slabo, pa lopta dolazi do golmana gostiju.

10. minut - Posle kornera Standarda, De Kamargo sa pet-šest metara glavom šutira direktno šutira u golmana Partizana.

8. minut - Prva poluprilika za goste iz Liježa, ali nezgodno ubacivanje sa leve strane golman Božović odbija u polje i otklanja opasnost.

6. minut - Slobodan udarac za Standard sa tridesetak metara iskosa sa desne strane, ali centaršut Defura završava u gol-autu.

1. minut - Početni udarac izveli igrači Partizana.

.

Partizan je na teren istrčao u sastavu: 27. Mladen Božović, 3. Ivan Stevanović, 4. kapiten Nenad Đorđević, 24. Srđa Knežević, 8. Antonelo Žulijano Roverto Žuka, 5. Ljubomir Fejsa, 22. Adem Ljajić, 17. Miloš Bogunović, 10. Almami Da Silva Moreira i 26. Lamine Dijara.

Trener Slaviša Jokanović na raspolaganju ima još 1. Darka Božovića, 6. Aleksisa Ngambija, 12. Veljka Paunovića, 13. Marka Jovanovića, 14. Đorđa Lazića, 20. Radosava Petrovića i 88. Dragana Čadikovskog.

Standard iz Liježa je utakmicu počeo sa timom: 1. Aragon Espinoza Andreš, 17. Kamozato Markos, 5. Onijevu Ogucmialu, 19. Sar Adama Mohamed, 4, Dante Bonafim Košta Santoš, 28. Vicel Aksel, 8. kapiten Stiven Defur, 2. Režinald Goro, 10. Igor De Kamargo, 23. Milan Jovanović i 9. Devidon Mbokani Bezua.

Na klupi Standarda sede: 18. Džeremi De Vrent, 14. Laundri Mulemo, 15. Tomislav Nikolić, 20. Leon Benko, 26. Benjamin Nikas, 29. Marko Ingrao i 36. Alakim Mangala. Trener Rumun Laslo Belenji.