Čikago za pola koša bolji od Jute

RTS 26.11.2008 00:48
Mehmet Okur

Mehmet Okur

Košarkaši Čikaga sa pola koša razlike pobedili su Jutu u gostima - 101:100. Derik Rouz od 25 poena za Čikago, čak 10 postigao je u poslednjoj četvrtini i imao je 9 asistencija. Juta je pretrpela prvi poraz na svom terenu ove sezone, najefikasniji igrač Džezera bio je Mehmet Okur (26).

Nju Orleans je u trećoj četvrtini pojačao ritam, stekao 11 koševa prednosti nad Los Anđeles klipersima i razliku održao do kraja. Predrag Stojaković postigao je 13 poena, imao je 9 uhvaćenih lopti i jednu asistenciju. Odlični su bili Dejvid Vest (27 poena, 5 sk) i Kris Pol (14 poena, 10 sk, 17 as). Kod poraženih domaćina istakao se Erik Gordon (25 poena).

Derik Rouz

Memfis je izgubio kod kuće od San Antonija sa 94:81. Darko Miličić je bio starter. Za 31 minut, koliko je proveo na terenu, ubacio je 11 poena, imao je 11 skokova i jednu asistenciju. Njegov klupski kolega iz Memfisa Marko Jarić ceo meč proveo je na klupi za rezerve.

Đinobili odigrao je svoju prvu utakmicu sezone i sa 12 poena doprineo ekipi da pobedi Memfis 94:81. Đinobili je igrao samo 11 minuta u petom trijumfu Spursa u šest utakmica. On je propustio prvih 12 mečeva sezone posle operacije članka. San Antonio se tako vratio u pobednički ritam, posle slabijeg početka.

Najefikasniji igrač u pobedničkom timu bio je "ruki" Džordž Hil sa 20 poena, dok je rezervni plejmejker Rodžer Mejson, koji je počeo utakmicu umesto povređenog Tonija Parkera, postigao 18 poena. Tim Dankan je doprineo sa 14 poena i 11 skokova.